کارگاه رویکرد نوین آموزش اچ آی وی/ ایدز در دانشگاه پیام نور تربت حیدریه برگزار گردید

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ ۰۷:۵۷ | تعداد بازدید: 115

به همت گروه بهداشت عمومی و دفتر توسعه آموزش دانشکده بهداشت و با همکاری معاونت بهداشتی در راستای اجرای بهینه کارآموزی و آموزش پاسخگو دانشجویان گروه بهداشت عمومی و همچنین سیاست صیانت از جوانی جمعیت نسبت به آموزش بیماری های واگیر، کارگاه رویکرد نوین آموزش اچ آی وی/ ایدز توسط «سرکار خانم دکتر پورحاجی» عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به همراه مدرسین، دانشجویان بهداشت عمومی در پیام نور تربت حیدریه مورخ 1 آذرماه 1402 به مدت 2 ساعت ویژه اساتید، کارکنان دانشجویان برگزار گردید.

دکتر فاطمه پورحاجی، مدیرگروه بهداشت عمومی اظهار داشت : هر ساله از 20 آبان ماه تا 20 آذرماه به مدت یک ماه کمپین مبارزه و اطلاع رسانی در خصوص عفونت اچ آی وی برگزار می گردد. این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی کارشناسان با رویکرد نوین آموزش اچ آی وی، شناخت مفاهیم و کلیات و فراگیری مهارت‌های ایجاد انگیزه در این بیماران و کاهش باورهای غلط جامعه است تا این بیماری به عنوان یک بیماری عفونی و قابل کنترل معرفی شود. 

وی افزود؛ این رویکرد آموزشی نوین برای کاهش انگ و تبعیض ناشی از بیماری اچ آی وی مؤثر بوده و موجب ارتقاء بیماریابی و دریافت خدمات مراقبت، پیشگیری، درمان و کاهش آسیب خواهد شد. 

شایان ذکر است در پایان جلسه از داوطلبان تست اچ آی وی نیز انجام پذیرفت.