همزمان بار روز جهانی دیابت:

نمایشگاه آموزشی و اطلاع رسانی دیابت دایر شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ ۱۳:۳۵ | تعداد بازدید: 60

به مناسبت فرارسیدن روز جهانی دیابت نمایشگاه آموزشی و اطلاع رسانی دیابت، مورخ 23 آبان ماه 1401 در محوطه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دایر شد.

دکتر فاطمه پورحاجی، عضو هیات علمی دانشگاه، ضمن گرامیداشت ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) مصادف با روز جهانی و هفته ملی دیابت گفت: پیشگیری از این بیماری به دلیل اینکه می تواند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد و تاکنون هیچ درمان قعطی برای آن وجود ندارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتری تخصصی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت، ضمن تاکید بر نقش متخصصین بهداشت عمومی در امر پیشگیری و کنترل دیابت، هدف از برگزاری این نمایشگاه یک روزه آموزشی را  اهمیت موضوع آموزش و اطلاع رسانی دیابت و ارتقاء سطح سواد سلامت دانست و افزود: دیابت یک بیماری خاموش است که افراد در مراحل اولیه از بیماری خود بی اطلاع هستند و زمانی متوجه آن می شوند که بیماری پیشرفت زیادی کرده است ، به همین دلیل تشخیص زود هنگام بیماری و بالا بردن سواد سلامت جامعه برای پیشگیری از این بیماری یا تشخیص زود هنگام آن بسیار دارای اهمیت است و با توجه به شعار اعلام شده برای این روز،"با آموزش دیابت از آینده خود محافظت می کنیم” انتخاب شده است. این شعار بر اهمیت آموزش برای پیشگیری و کنترل بیماری دیابت تاکید دارد.

در این غرفه خدمات اندازه گیری فشارخون، میزان قند خون ناشتا، قد، وزن ­­و محاسبه توده بدنی به مراجعین ارائه شده و با افراد در معرض خطر مشاوره انجام گرفت و همچنین پمفلت های آموزشی در رابطه با دیابت ­–فشارخون­- بیماری های قلب وعروق و بیماری های کلیوی بین مراجعین توزیع گردید.

سر تیتر خبر
همزمان بار روز جهانی دیابت: