همزمان با هفته اطلاع رسانی ایدز:

کارگاه رویکرد نوین آموزش اچ آی وی/ ایدز در دبستان دخترانه نرگس شهرستان تربت حیدریه برگزار گردید

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ ۱۳:۲۴ | تعداد بازدید: 108

به همت گروه بهداشت عمومی و دفتر توسعه آموزش دانشکده بهداشت و با همکاری معاونت بهداشتی در راستای اجرای بهینه کارآموزی و آموزش پاسخگو دانشجویان گروه بهداشت عمومی و همچنین سیاست صیانت از جوانی جمعیت نسبت به آموزش بیماری های واگیر، کارگاه رویکرد نوین آموزش اچ آی وی/ ایدز توسط «سرکار خانم دکتر فاطمه پورحاجی» عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به همراه مدرسین (دانشجویان بهداشت عمومی) در دبستان دخترانه نرگس شهرستان تربت حیدریه مورخ 6 آذرماه 1402 به مدت 2 ساعت، ویژه معلمان، انجمن اولیا و مربیان و والدین دانش آموزان برگزار گردید.

دکتر فاطمه پورحاجی دانش آموزان را آینده سازان کشور و سرمایه های مملکت برشمرد و گفت: رفع بیماری ایدز یک موضوع فرهنگی است که نیاز به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دارد.

مسئول دفتر توسعه آموزش دانشکده بهداشت، آموزش رفتارهای پرخطر و خطرات ناشی از ایدز در مدارس را راهکاری مناسب برای پیشگیری از بروز آن در جامعه دانست و یادآور شد: اگر دانش آموزان در دوره متوسطه اول و دوم با علائم بلوغ، نیاز جنسی، بیماری‌های پرخطر واگیر و ... آشنا شوند و به منابع صحیح دسترسی داشته باشند می‌توانند به میزان چشمگیری رفتارهای خود را کنترل کنند که این امر از بروز معضل اجتماعی در جامعه پیشگیری خواهد کرد.

سر تیتر خبر
همزمان با هفته اطلاع رسانی ایدز: