کارگاه آموزشی هسته پیشرفت تحصیلی دانشکده بهداشت به همراه اداره مشاوره برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ ۱۴:۲۵ | تعداد بازدید: 52

کارگاه آموزشی هسته پیشرفت تحصیلی دانشکده بهداشت به همراه اداره مشاوره  در حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی پردیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، مورخ 25 اردیبهشت ماه 1402 برگزار گردید.

در ابتدای این کارگاه دکتر هادی علیزاده ریاست دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بیان کرد: نقش اساتید راهنمای آموزشی، فقط مشاوره آموزشی نیست؛ بلکه با توجه به مشکلات روحی روانی برخی از دانشجویان، باید تا آنجایی که ممکن است به دانشجویان احترام بگذاریم و پس از آن می توان به آن ها مشاوره داد که در این صورت بسیار اثرگذار خواهد بود و ما معتقدیم که تاثیر راهنمایی و مشاوره اساتید در دانشجویان بسیار زیاد است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.
دکتر محمد قربانی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه ضمن تشکر و قدردانی از استقبال گرم اعضای هیات علمی دانشکده بهداشت از این کارگاه آموزشی اظهار کرد: این استقبال نشان می دهد که همه اساتید دانشگاه دغدغه بهبود کیفیت آموزشی را دارند و طبیعتا رسالت اصلی ما تربیت دانش آموختگانی با مهارت علمی و رفتاری مناسب است که در این صورت می توانند برای خودشان، خانواده و جامعه بسیار مفید باشند.
ملیحه پاشیب مسئول اداره مشاوره و راهنمایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، با تاکید بر نقش بی بدیل انسان ها در نجات یکدیگر در بحران ها و مشکلات بیان کرد: اساتید می توانند نقش بسیار مهمی در شناسایی، تشخیص علایم و کمک به حل مشکلات و اختلالات دانشجویان داشته باشند. صمیمیت بین استاد و دانشجو می تواند بسیاری از آسیب ها را کم کند، این صمیمیت به معنای ساختار شکنی نیست؛ دانشجویان نیازمند لطف و مهربانی، توجه و دلسوزی هستند. تعامل بین استاد و دانشجو باعث تربیت انسان های کارآمد می شود.