کارگاه آموزشی صیانت از جمعیت و باروری سالم برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ ۱۲:۴۵ | تعداد بازدید: 19

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، کارگاه آموزشی صیانت از جمعیت و باروری سالم در تاریخ 27 شهریورماه با حضور دانشجویان ترم 7 بهداشت عمومی در محل ساختمان آموزشی دانشگاه برگزار شد.

مهندس فهیمه عطاریان هدف از برگزاری این کارگاه را حساس سازی دانشجویان نسبت به مسئله جمعیت و تببین قانون صیانت از جمعیت، مفهوم پنجره جمعیتی، بحران جمعیت و همچنین ارتباط جمعیت با اقتدار ملی و اجتماعی دانست.

مدرس این کارگاه آموزشی در خصوص اهمیت مساله فرزند آوری و ترویج ازدواج سالم و پایدار گفت: مساله رشد جمعیت از موضوعات بسیار حساس و ضروری جامعه ایران در حال حاضر می باشد که در صورت عدم توجه به آن، شاهد عواقب جبران ناپذیر اجتماعی، اقتصادی و سیاسی خواهیم بود.

عطاریان با بیان اینکه ازدواج بهنگام و آگاهانه از ضروریات آموزشی نسل جوان است خاطرنشان کرد: کاهش توقعات، ساده زیستی و ترویج سبک زندگی سالم و ایجاد محیط اجتماعی امیدوارانه و پر نشاط می تواند موجب ارتقای سلامت جوانی و  به تبع ارتقای سلامت عمومی و سلامت باروری گردد.

وی در پایان به دانشجویان و جوانان توصیه کرد که زمان ازدواج را به سنین بالاتر موکول نکنند زیرا دوره طلایی باروری زنان در دهه سوم زندگی، یعنی در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی است و پس از ۳۵ سالگی روند کاهش توان باروری شتاب می‌گیرد، وزن خود را در محدوده مناسب نگه دارند و از رفتارهای پر خطر جنسی و مصرف الکل و سیگار اجتناب کنند.