پیام تبریک رئیس دانشکده بهداشت به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ ۰۷:۴۳ | تعداد بازدید: 60

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، دکتر هادی علیزاده رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه طی پیامی فرا رسیدن روز جهانی بهداشت حرفه ای را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت.متن پیام بشرح ذیل می باشد:


بسمه تعالی

هشتم اردیبهشت ماه 1402 مصادف با 28 آوریل 2023 میلادی، روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای، روز تقدیر از تلاشگرانی است که پر از مهر، امید و با سربلندی و سخت کوشی، رسالت سنگین حفظ سلامت شاغلین را که زیربنای توسعه اقتصادی پایدار کشورند بر دوش می کشند. جهادگرانی که با تمام توان خود در این راه کوشیده و با تلاشی مضاعف در مسیر سلامت شاغلین بویژه سلامت جامعه کارگری، دست از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند.

امسال سازمان بین المللی کار (ILO) شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای را "محیط کار ایمن و بهداشتی حق اساسی نیروی کار" اعلام نموده است. 

محیط کاری ایمن و سالم یک اصل بنیادی و حق طبیعی افراد در محیط کار است. کارشناسان بهداشت حرفه ای و ایمنی کار با شناختی که از محیط کار، فرایندهای کاری، خطرات و عوامل زیان‌آور آن و تاثیراتی که این عوامل بر سلامت شاغلین می‌گذارند، از طریق بررسی، ارزیابی و کنترل عوامل زیان آور محیط کار، درصدد سالم سازی و بهسازی محیط کار برمی آیند.

بی‌شک بدون حضور کارشناسان بهداشت حرفه‌ای و آموزش‌ها و نظارت‌های آنان، سلامت کارکنان و کارگران به خطر افتاده و همین امر می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری به چرخه تولید وارد کند.

اینجانب فرارسیدن این روز را به تمام تلاشگران این عرصه به خصوص همکاران و اعضای محترم هیئت علمی گروه بهداشت حرفه ای دانشکده بهداشت تبریک و تهنیت می گویم و برای آنان از درگاه خداوند متعال سعادت، بهروزی و موفقیت مسئلت می‌نمایم.

دکتر هادی علیزاده

رئیس دانشکده بهداشت