اردوکارآموزی روستا:

آموزش و مراقبت میانسلان و سالمندان در روستای کلاته علی سیاه توسط دانشجویان بهداشت عمومی انجام شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ ۱۲:۳۳ | تعداد بازدید: 90

به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، به مناسبت هفته دیابت، آموزش و مراقبت میانسلان و سالمندان روستای کلاته علی سیاه توسط دانشجویان بهداشت عمومی انجام شد.

مسئول کارآموزی گروه بهداشت عمومی ضمن اعلام این خبر بیان کرد: از آنجایی که یکی از اهداف ویژه کارآموزی بهداشت عمومی آشنایی دانشجویان با ویژگی های افراد در متن جامعه و زمینه های مختلف اجتماعی و اقتصادی است، دانشجویان در هر ترم از دوره کارآموزی ملزم به شرکت در اردوکارآموزی روستا هستند تا ضمن ارائه خدمت به روستاییان عزیز، با وظایف حرفه ای خود در قبال جمعیت آشنا و و مهارت های لازم جهت برقراری ارتباط با احاد جامعه را کسب نمایند.

عضو هیات علمی دانشکده بهداشت افزود: در این اردوکارآموزی یک روزه که در روستای کلاته علی سیاه شهرستان تربت حیدریه برگزار شد، دانشجویان با حضور در حسینیه روستا به مراقبت میانسالان و سالمندان پرداختند، خدمات ارائه شده در این طرح یک روزه دانشجویی شامل کنترل فشارخون، قند خون و خطرسنجی بیماری های قلبی عروقی بود. در راستای ارتقا توانمندی افراد در خودمراقبتی و پیشگیری از بیماری ها، آموزش های سبک زندگی سالم شامل فعالیت بدنی مطلوب، رژیم غذایی سالم و آموزش پیشگیری از بیماری های تنفسی حاد نیز توسط دانشجویان بصورت گروهی و فردی انجام شد و نیز توصیه های بهداشتی فراخور نیاز افراد نیز توسط دانشجویان بهداشت عمومی ارائه گردید.

در پایان مهندس فهیمه عطاریان و دانشجویان با حضور در مزرعه زعفران ، ضمن خداقوت گویی به کشاورزان زحمت کش با نحوه برداشت گل زعفران آشنا شدند.

سر تیتر خبر
اردوکارآموزی روستا:
برچسب های خبر