پیام تبریک رئیس دانشکده بهداشت به مناسبت روز جهانی بهداشت

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۰۷:۴۸ | تعداد بازدید: 61

دکتر هادی علیزاده رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه طی پیامی فرا رسیدن هفتم آوریل مصادف با روز جهانی بهداشت را تبریک گفت.

متن پیام بشرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

حفظ تندرستی یکی از مهم ترین مسائلی است که همواره در طول تاریخ فکر بشر را به خود مشغول نموده و با پیشرفت علم و دانش و شناخت عوامل بیماری زا و تأثیر آن بر تندرستی، انسان آموخت که باید پاکیزه و سالم زندگی کند و از آنچه سلامتی او را به خطر می اندازد، اجتناب کند.

شعار امسال روز جهانی بهداشت « ایجاد جهانی عادلانه‌ و سالم برای همه» است و در حقیقت واژه بهداشت عبارتست از مجموعه دانش و هنر پيشگيري از بيماري و تامين، حفظ و ارتقاي تندرستي و توانمندي بشر با استفاده از تلاش همگانی كه منجر به توسعه جامعه شود.

عمده ترين شاهراه تامين و تضمين توسعه پايدار جوامع بشري برقراري كيفي سلامت افراد جامعه است. لذا رسالت و وظيفه اصلي حوزه بهداشت، استقرار تندرستي جامع و فراگير و با كيفيت تك تك افراد جامعه است.

خوشبختانه فعالیت کارشناسان و متخصصین بهداشت به عنوان یک فعالیت منسجم بویژه در شرایط اضطراب آور همه گیری کرونا منشاء اثرات زیادی در ارتقاء سلامت و پیشگیری بوده که با همت والا و تلاش بی وقفه همکاران در این حیطه و تلاش و رعایت دستورالعمل ها توسط مردم عزیز ایران،انشالله به بهترین نحو این بحران را پشت سر خواهیم گذاشت.
هفتم آوریل ، روز جهانی بهداشت بهانه ای است برای تجلیل از تلاشگران عرصه بهداشت

اینجانب این روز را به همه دست اندرکاران تبریک و خداقوت عرض نموده، امید است با تلاش بیش از پیش این عزیزان بتوانیم بحران به وجود آمده در کشور را رفع نماییم. و در سال جاری با همیاری و همبستگی تلاشگران جامعه بزرگ بهداشتی در راستاي تحقق بخشيدن به پوشش همگاني سلامت گام هاي بلندتري برداشته و در جهت ارتقاء آگاهي و دانش جامعه پیروز و سربلند باشيم.